Čo nové v Agátoch? Všetko ide podľa plánu

proces vystavby developerskeho projektu agaty pomocou mechanizmov

Čo sa aktuálne deje na stavenisku Agátov? Čo už máme hotové a čo sa chystá v najbližšom čase? Kedy začneme stavať domy a kedy Agáty dokončíme? Čítajte ďalej, všetko sa dozviete.

Začiatky výstavby Agátov máme úspešne za sebou. „Na jeseň minulého roka sme v predprípravnej fáze vyčistili parcelu, ohraničili ju plotom a zabezpečili preloženie vedenia vysokého napätia pod zem. Následne si už parcelu prebral zhotoviteľ stavby, spoločnosť DYNAMIK HOLDING, a.s.,“ prezradil Ivan Plevka, projektový manažér CRESCO REAL ESTATE, ktorý dohliada na výstavbu Agátov.

Na pozemku nasledovala takzvaná skrývka ornice, vďaka ktorej uchováme ornú pôdu plnú živín. Opätovne ju po dokončení Agátov využijeme pri výsadbe novej zelene. Po skrývke ornice prišli na rad výkopové práce. Súbežne s nimi sa buduje zariadenie staveniska a stavenisková infraštruktúra, ako napríklad komunikácie a elektro rozvody pre napojenie žeriavov. Po nich už Agáty naozaj začnú rásť zo zeme. Inými slovami, ďalším krokom je realizácia monolitických betónových konštrukcií.

Máme to dobre rozbehnuté

Zatiaľ všetko vyzerá sľubne. Praje nám aj zima s miernymi teplotami bez výraznejších mrazov, čo nám umožňuje postupovať hladko bez komplikácií. Do kariet nám hrá takisto vysoká spoľahlivosť nášho generálneho zhotoviteľa, ktorý už pre nás zrealizoval niekoľko projektov. 

Agáty sú v poradí už šiesta stavba, ktorú ako generálny zhotoviteľ realizujeme pre CRESCO REAL ESTATE. Spoločne sme postavili už viac ako 1 500 bytov v 16 bytových domoch.

Ing. Vladimír Vikor
člen predstavenstva a generálny riaditeľ, DYNAMIK HOLDING

Predpoveď na najbližšie roky

Tešíme sa, že všetko ide podľa plánu tak, aby sme Agáty dokončili načas. A čo vlastne ten plán hovorí? Ladislav Hoffmann, riaditeľ výstavby CRESCO REAL ESTATE prezrádza: „Projekt sme rozdelili na dve fázy, pričom v rámci prvej sme zahájili výstavbu štvorpodlažného komplexu s bytmi a apartmánmi. Priľahlé domy, ktoré tvoria druhú fázu, začneme stavať v máji tohto roka. Stavebné dokončenie projektu máme kompletne naplánované v 1. kvartáli 2024 tak, aby sme mohli absolvovať všetky nevyhnutné úradné procesy vrátane kolaudácií ešte v priebehu toho istého roka.“

Sledujte s nami aj ďalej, ako Agáty postupne rastú. Aspoň si trochu skrátite čakanie na váš vysnívaný domov v susedstve lesa a pritom na skok do centra Bratislavy. 😊

Zaujímajú vás ďalšie informácie o Agátoch? Budeme radi, ak sa nám ozvete. A ak máte záujem o bývanie v Agátoch, prezrite si našu ponuku.


Bývajte
tam, kde býva pokoj

Prejsť na lokalitu