O projekte Agáty

Odkiaľ sa vzali Agáty?

Naše Agáty vyrastajú zo zdanlivo protichodných potrieb. Mať za oknom les, ale pred dverami vymoženosti mesta. Byť blízko centra, ale záveň byť ďaleko od ruchu. Byť prepojený s komunitou a zároveň mať súkromie.

Projekt Agáty vzniká na Agátovej ulici v najzelenšej časti bratislavskej Dúbravky, ktorá je vynikajúcim východiskovým bodom pre vychádzky do lesa aj do mesta.

Príďte sem a ocitnete sa v inom svete. Tu nájdete #pokojmesta.

Agáty pre každého

V Agátoch si vyberiete bývanie presne podľa svojich potrieb. Na jednej ulici vám ponúkame domy, byty aj apartmány.

Takisto si môžete vybrať, či chcete zažívať #pokojmesta každý deň, cez víkendy, alebo chcete jednoducho dobre investovať. Agáty sú vhodné na trvalé bývanie, ako víkendové útočisko pod lesom, alebo ako forma investície.

Pozrieť brožúru
Pohľad na Balkón

Soundtrack prírody
je v cene

Blízkosť prírody prenikla až do samotnej DNA projektu Agáty. Koncepcia bývania v Agátoch berie ohľad na trvalú udržateľnosť a použité technológie nezostávajú stromom za plotom naozaj nič dlžné. Agáty zapadnú do prostredia tak, ako vy zapadnete do Agátov.

COMPASS ukazuje,
kde je sever

Príroda je sloboda, preto architektúra Agátov presadzuje otvorené priestranstvá, široké ulice, veľkorysé terasy a vzdušnosť zástavby. Naši priatelia z architektonického štúdia COMPASS spolu s Martin Vojta Architekti navrhli Agáty tak, ako by ho robili pre seba a svoje rodiny.

Pri navrhovaní projektu Agáty bolo našou snahou docieliť rovnováhu a veríme, že sa to odzrkadlí aj v živote jeho budúcich obyvateľov.

Juraj Benetin, Matej Grébert, Martin Vojta

Živá komunita

Agáty sú stavané na kvalitný život a ten bez aktívnej komunity dosiahnete ťažko.

Preto sú nádvoria bytových domov otvorené a neoplotené. Preto v Agátoch nesmie chýbať komunitná záhradka s kompostérom, fitness centrum aj spoločný bazén vyhradený len pre obyvateľov.

Ponuka bývania
Bazén pri Agátoch

Bývajte medzi mestom a lesom

Prejsť na lokalitu