Čo by ste mali vedieť o rozvoji územia v okolí Agátov

mapa uzemia s vyznacenim projektu agaty a mestskych casti bratislavy

Pripravili sme pre vás prehľad najzaujímavejších rozvojových projektov v okolí Agátov. Je dobré o nich vedieť, pretože zlepšia nielen bývanie v tejto lokalite, ale zhodnotia vašu investíciu, pokiaľ sa pre bývanie v Agátoch rozhodnete. Ku kvalitnému bývaniu pri lese v chránenej oblasti Devínska Kobyla pribudne napríklad nový cyklomost do Lamača s cyklonapojením až na Železnú studienku, možnosť cestovať električkou pohodlne rovno do centra, ako aj TIOP terminál či parky v mestskej časti.

Magistrát hlavného mesta už dlhodobo pripravuje a postupne realizuje rozvoj severnej časti Bratislavy, do ktorej patrí aj Dúbravka, kde aktuálne žije takmer 35-tisíc obyvateľov.

Cyklotrasa s mostom na Železnú Studničku

Mapa Cyklotrasa s mostom na Železnú Studničku

Na druhej strane plánovanej električkovej trate od Agátov sa posledné roky čulo stavalo, pribudli tam viaceré nové obytné projekty, ale napríklad aj nákupná zóna Dúbrawa. Tým sa však rozvoj severovýchodnej časti Dúbravky nekončí.

V tejto časti vznikne aj cyklomost do Lamača, čím obyvatelia Dúbravky získajú bezpečné cyklistické aj pešie napojenie aj k druhej časti masívu Malých Karpát smerom ku Kačínu či k Železnej studničke. Skvelé je, že plánovaná nová cyklotrasa spojí Lamač, Dúbravku a nákupné centrum Bory. Okrem lávky totiž projekt zahŕňa aj napojenie do Borov, predĺženie Saratovskej ulice a cyklotrasu od križovatky Agátová – Dúbravčická po areál Penati.

Predĺženie električky aj nový TIOP

Mapa Predĺženie električky aj nový TIOP

Obyvateľov Agátov, ale nielen ich, najviac poteší plánované predĺženie električkovej trate z Dúbravky do Borov a do Devínskej Novej Vsi. Môžete sa tak autom, na bicykli či pešo za pár minút ocitnúť v centre služieb akéhokoľvek druhu, kde vybavíte poštu, banku, nákupy i zábavu.

S predĺžením električky súvisí aj výstavba terminálu integrovanej osobnej prepravy (TIOP). Ide o prestupnú stanicu medzi vlakmi, verejnou a individuálnou dopravou. Pre obyvateľov Agátov ďalšie plus, pretože presun v rámci mesta aj mimo neho bude pre nich veľmi pohodlný.

Moderná nemocnica do troch rokov

Mapa Moderná nemocnica do troch rokov

Veľkým benefitom pre obyvateľov Agátov aj celej Bratislavy bude nemocnica novej generácie, ktorá otvorí svoje brány v Boroch do roku 2023. Špičková nemocnica so 14 modernými operačnými sálami a najnovšími technológiami bude poskytovať plánovanú i akútnu zdravotnú starostlivosť na najvyššej európskej úrovni. Dobrou správou je, že starostlivosť bude plne hradená z verejného zdravotného poistenia.

Zelená mestská časť s parkami a ihriskami

Mapa Zelená mestská časť s parkami a ihriskami

Dúbravka tiež prechádza prijemnými zmenami. Pred dokončením je revitalizácia verejného priestoru na Hanulovej ulici, kde vznikne športový a voľnočasový priestor s lezeckou stenou, malým pódiom či multifunkčným ihriskom. Dopĺňaním športových a oddychových možností prechádza postupne aj obľúbený Park na Pekníkovej ulici, obnovou prešiel aj Park pri Horanskej studni. Viac informácií nájdete aj na stránke Kam v Dúbravke.

Vďaka svojej polohe a plánovanému rozvoju v okolí sa Agáty stanú skvelým susedom nielen lesa, ale aj služieb a všetkého, čo k bývaniu potrebujete.


Bývajte
tam, kde býva pokoj

Prejsť na lokalitu