5 tipov kam na výlet v okolí Dúbravky

turisticka znacka na strome objavena pri vylete v dubravke

Štyri zámky a jedna významná vodná cesta. Tu sú jedinečné miesta vzdialené do hodiny autom od Agátov, ktoré by ste mali bezpodmienečne navštíviť.

Agáty sú vďaka svojej strategickej polohe perfektným východiskovým bodom pre výlety každého druhu. Túlačky pešo a bicyklom po Devínskej Kobyle a bratislavské uličky ani nebudeme spomínať. Radšej nasadnite do auta, o 3 minúty ste na diaľnici a o hodinu v úplne inom svete.

Milotice

Milotice

Zámok Milotice je menej známy no nemenej zaujímavý cestovateľsky bod ako Lednicko-valtický areál. Ide o perfektne zachovaný komplex barokových stavieb, ktorý vyzerá, akoby sa jeho majitelia z neho odsťahovali len včera. Historickú atmosféru dotvárajú perfektne upravené záhrady ako zo škatuľky, ktorými sa môžete prechádzať snáď donekonečna.

Schloss Hof

Schloss Hof

I keď je Schloss Hof vzdušnou čiarou iba 5 kilometrov od Agátov, ak nechcete ísť pešo alebo bicyklom, autom vám to bude trvať asi pol hodiny. Známy zámok ponúka cestu v čase do obdobia legendárnej Sissi a keď už budete mať dosť architektúry, môžete sa prejsť rozľahlou záhradou. Na zámku Schloss Hof celoročne prebieha aj množstvo podujatí a súčasťou komplexu je aj statok so zvieratami.

Pannonhalma

Pannonhalma

Vitajte v maďarskom mini-provensálsku. Okrem levanuľových polí mu dominuje najmä benediktínske opátsvo postavené na kopci s výškou 282 m.n.m., takže v rovinatom regióne svieti do diaľky ako maják. Korene Pannonhalmského arciopátstva siahajú do roku 996 a jeho súčasťou je dnes aj rozsiahla knižnica, ktorá je sprístupnená verejnosti.

Smolenice

Smolenický zámok

Magické a nie veľmi frekventované miesto. Možno preto, že verejnosti je sprístupnená iba časť Smolenického zámku. Pokochať sa tak môžete najmä okolitým parkom, nádvorím a prehliadkou niektorých miestností. Zaujímavosťou je, že i keď na to nevyzerá, zámok začali stavať iba „nedávno“. Na začiatku 20. storočia. Ak máte viac času, navštívte aj neďalekú zrúcaninu kláštora Katarínka s unikátnou atmosférou.

Baťov kanál

Baťov kanál

Toto je iný druh zaujímavého miesta, keďže ide o kanál v dĺžke asi 60 kilometrov. Pokojne môžete nasadnúť na čln v prístave v Skalici a dostanete sa až do českých Otrokovic. Pôvodne bol kanál vybudovaný na zavlažovanie a dnes je z neho turistická vodná cesta, kde sa dá stráviť deň, víkend, aj celá dovolenka.

Pripravení vyraziť?

Pozrite si našu ponuku, kde nájdete ideálne bývanie na celý život alebo len na občasné víkendy v pokoji mesta.

Ponuka bývania

Bývajte
tam, kde býva pokoj

Prejsť na lokalitu