Ako rastú Agáty?

pohlad na vystavbu projektu agaty

Máme dobré správy! Projekt Agáty, ktorý sme predstavili iba na jar, rastie podľa plánu.

Jedným z benefitov Agátov je určite poloha bývania v susedstve lesa a úzky kontakt s prírodou. Tým, že sa projekt nachádza v blízkosti chráneného územia Devínskej Kobyly (CHKO), poskytuje súkromie pre obyvateľov a vylučuje možnosť ďalšej zástavby. 

Príroda je prvoradá

Aktuálne sme v predprípravnej fáze stavby projektu. Aj počas stavby rešpektujeme s najvyššou možnou mierou blízkosť chráneného územia tak, aby sme žiadnym spôsobom nenarušili čoraz vzácnejšiu nedotknutú prírodu. Prečítajte si, aké pravidlá platia v CHKO.

Agáty pozemok

Pri výstavbe projektu vychádzame z platného územného plánu, ktorý jasne hovorí, kde sa môže stavať a čo sa tam môže stavať. Agáty sú od začiatku navrhované tak, aby čo najviac splynuli s prostredím a aby sa zachovala výnimočnosť susediaceho lesa.

Začíname stavať!

Po získaní stavebného povolenia sme počas letných prázdnin odštartovali úpravami pozemku:
Vyčistili sme parcelu a pozdĺž Agátovej ulice už môžete vidieť časť oplotenia staveniska aj s naším logom,“ prezrádza Ivan Plevka, projektový manažér CRESCO REAL ESTATE zodpovedný za projekt Agáty.

Realizačný tím aktuálne pracuje na prekládke vedenia vysokého napätia do zeme popri stavenisku, čím sa všetky predprípravné práce ukončia. Všetko potrebné pre štart výstavby naplánovanej na jeseň 2021 bude pripravené načas podľa plánu. 

Novinky pribudnú aj v Dúbravke

Okrem Agátov sa pripravujú zaujímavé zmeny a novinky aj v ich okolí – v bratislavskej mestskej časti Dúbravka. Výbornou správou je, že v blízkosti Agátov mesto Bratislava plánuje predĺženie električkovej trate z Dúbravky až do Borov a Devínskej Novej Vsi.

S predlžením električky súvisí aj výstavba terminálu integrovanej osobnej prepravy (TIOP) Bory, ktorá má prebehnúť už v najbližších rokoch. Terminál umožní využívať železničnú dopravu v priamom napojení na automobilovú dopravu, mestské a prímestské linky, električku, cyklochodníky a pešie ťahy.  

Mapa Predĺženie električky aj nový TIOP

Zaujímavé projekty v Dúbravke ešte viac zatraktívnia lokalitu pre všetkých vrátane Agáťanov. Prečítajte si viac o rozvoji širšej lokality.

Ak máte aj po prečítaní nášho blogu ďalšie otázky, pokojne sa nám ozvite. A ak rozmýšľate nad svojím kúskom pokoja v meste, pozrite si našu ponuku bývania.

Ponuka bývania

Bývajte
tam, kde býva pokoj

Prejsť na lokalitu