Cyklotrasy Devínska Kobyla – Dúbravka

Cyklovýlet s peknými výhľadmi môžete zažiť priamo v Bratislave. Chránená oblasť Malých Karpát a okolie Dúbravky ponúkajú množstvo zaujímavých stredne náročných cyklotrás.

Pripravili sme si pre vás stručný prehľad, kade trasy vedú a čo od nich môžete očakávať. Veríme, že vám článok pomôže v plánovaní vášho najbližšieho cyklovýletu.

Cyklotrasy v Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty Devínska Kobyla

Cyklotrasy Dúbravka

Patrónka – Dúbravka

Má nízku náročnosť a dĺžku 5,8 km. Terén je nenáročný a tvorí ho asfaltová cestou. Trasa je označená ako r52 a prechádza okresmi Bratislava I., IV. Najdlhší úsek cyklotrasy vedie cez mestskú časť Dúbravka.


Zdroj: https://cyklotrasa.oma.sk/r52

Dúbravská radiála

Ak preferujete skôr bicyklovanie po asfaltovej ceste, vyhovovať bude práve vám. Cyklotrasa R11 je hlavnou radiálou trasou, čo znamená, že spája centrum mesta s Karlovou Vsou, Dúbravkou a rozvojovou lokalitou Bory až po Volkswagen. Nadväznými trasami sa viete na bicykli dostať aj do Novej Vsi a Lamača.


Zdroj: https://cyklotrasa.oma.sk/r11

Starodúbravská spojka – Karloveská radiála

Karloveská radiála ponúka naozaj peknú cyklistickú trasu cez najzelenejšiu obytnú časť Bratislavy. 8,4-kilometrové spojenie vedie po asfaltovej ceste s nízkou náročnosťou. Trasy nájdete pod označeniami s610 a r41.

Zdroj: https://cyklotrasa.oma.sk/s610
Zdroj: https://cyklotrasa.oma.sk/r41

Cyklotrasy Devínska Kobyla

Dúbravka – Devín (pod hradom)

Nízko náročným nespevneným terénom vedie zelená cyklotrasa 5009 z Dúbravky pod hrad v Devíne. Na výlete si teda môžete dopriať niekoľko kilometrov na bicykli a na konci cesty navštíviť zrúcaninu hradu Devín. Cestou vás čaká niekoľko pekných scenérií, vďaka ktorým považujeme túto cyklotrasu za jednu z najkrajších v okolí Agátov.


Zdroj: https://www.cykloportal.sk/trasy/5009-devin-dubravska-hlavica-dubravka/

Dúbravská hlavica – Pod Devínskou Kobylou

Krásne výhľady sa vám naskytnú na zelenej trase 5010 z Dúbravskej hlavice Pod Devínskou Kobylu. Po ceste sa môžete občerstviť na Vojenskej ceste alebo Studničke Pod Kobylou. Terén je z veľkej časti nespevnený, kvôli čomu budete musieť prispôsobiť aj svoje cyklistické vybavenie.

Zdroj: https://www.cykloportal.sk/trasy/5010-pod-devinskou-kobylou-dubravska-hlavica/

Strmé sady – Pod Devínskou Kobylou

V okolí Chránenej oblasti Malých Karpát a okolí Dúbravky nájdete aj niekoľko rekreačných trás, ktoré  zvládne aj začiatočník. Žltá cykloturistická trasa 8022 REKREA prechádza naprieč Devínskou Kobylou a spája mestskú časť Dúbravka s modrou cykloturistickou trasou č. 2014 a zelenou č. 5010. Jej dĺžka je 4,6 kilometra a prevýšenie 222/133 metrov.

Zdroj: https://www.cykloportal.sk/trasy/8022-dubravka-dubravska-hlavica-pod-devinskou-kobylou/

Devinská Nová Ves – Dúbravská hlavica – Karlová Ves

Známa modrá cyklotrasa 2014 je pomerne náročná, keďže z 10,9 kilometrov budete 5,5 stúpať až 5 kilometrov. Pod vrcholom Devínskej Kobyly sa oddelí od zelenej turistickej trasy a prechádza JZ svahmi Devínskej Kobyly k Dúbravskej Hlavici. Odtiaľ vás čaká už len klesanie do Karlovej Vsi. Taktiež sa pripravte na nespevnený povrch.

Zdroj: https://www.cykloportal.sk/trasy/2014-devinska-nova-ves-dubravska-hlavica-karlova-ves/

Švábsky vrch – Pod Kráľovým vrchom

Ak ste skúsenejší cyklista, vyhovovať vám bude stredne náročná cyklotrasa s označením REKREA 5011, ktorej dĺžka je dva a pol kilometra. Spoznáte ju jednoducho pod zeleným označením. Vedie lesmi nad miestnymi časťami Bratislavy – Karlovou Vsou a Dúbravkou, po spevnenej ceste, vďaka čomu je vhodnou trasou pre rekreačné bicyklovanie. 

Zdroj: https://www.cykloportal.sk/trasy/5011-pod-kralovym-vrchom-svabsky-vrch/

Okolie mestských časti Dúbravka a Karlová Ves je ako stvorené pre nadšených cyklistov a ponúka množstvo cyklotrás vedených prírodou i obytnými časťami.

Aj preto tu pre vás staviame Agáty, v ktorých nájdete #pokojmesta. Budujeme miesto na život, kde sa na konci ulice začína mestský ruch a na konci záhradky les. A ten zostane navždy lesom, pretože patrí do chráneného územia.


Bývajte
tam, kde býva pokoj

Prejsť na lokalitu